معرفی کلاس های پروازی

کلاس های پروازی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام تهیه و خرید بلیت هواپیما به اصطلاحاتی نظیر Frist  ( F ) ، Business ( B ) و Economy ( Y ) برخورد کرده باشید و تفاوت آنها را ندانید .

در این مطلب ( مقاله ) قصد داریم شما را با این اصطلاحات آشنا کنیم و معانی و مفاهیم آن ها را برای شما شرح دهیم . لازم ایت بدانید پروازها بر اساس امکاناتی که به مسافران خود ارائه میدهند به سه بخش فرست ، تجاری و اقتصادی طبقه بندی می شوند .

First class  ( فرست کلاس )

صندلی هایی که در قسمت جلو برخی هواپیما قرار دارند first class نامیده می شوند . از ویژگیهای این صندلی ها این است که علاوه بر راحتی و کیفیت بالا تر فاصله بیشتری از یکدیگر دارند و در واقع فضای اختصاصی بیشتری در اختیار مسافران این قسمت میباشد گاها این فضا به صورت اتاقکی اختصاصی با صندلی های اتوماتیک  تخت شو در اختیار شما قرار میگیرد . مسافران first class از سرویس های ویژه ای از جمله انتخاب غذا ، سفارش نوشیدنی و اینترنت برخوردار هستند .

البته امکانات بخش first class بسته به نوع airline (شرکت هواپیمایی) متفاوت است و گاهی بعضی از شرکت های هواپیمایی امکاناتی شبیه به یک هتل 5 ستاره به مسافران خود ارائه می دهند .

از دیگر مزایای مسافران first class این است که بعد از سایر مسافرین به صورت جدا گانه و اختصاصی وارد هواپیما و در مقصد قبل از دیگر مسافران پیاده می شوند . به دلیل ارائه این خدمات است که قیمت این کلاس پروازی بسیار گران بوده و شاید هر کسی از عهده پرداخت آن بر نیاید .

این کلاس پروازی به دلیل نیاز به یک سری زیر ساخت های ضروری از جمله فضای کافی در کابین ( هواپیماهای کوچک و لاغر پیکر امکان ارائه و نصب این صندلی های این کلاس را ندارند ) ارائه خدمات فرست کلاس ( غذای گرم و اینترنت و انواع نوشیدنی ، لپ تاب اختصاصی ، تلوزیون اختصاصی و...) و مهمانداران آموزش دیده و با تجربه در این کلاس ، باعث شده است که تمامی هواپیما ها  و شرکت های هواپیمایی قادر به ارائه این خدمات نمی باشند .

Business class  ( بیزینس کلاس )

بیزینس در لغت به معنای تجاری است . در پشت قسمت first class صندلی های کلاس بیزنس قرار گرفته اند . این نوع صندلی در پرواز ، مخصوص افرادی است که در طول سفر نیازمند سرویس ها و خدمات خاصی هستند . در این بخش نیز فضای مناسبی در اختیار مسافر قرار می گیرد تا مسافر بتواند در طی سفر کاری خود به خوبی استراحت کند . قیمت بلیت کلاس پروازی بیزنس به نسبت فرت کلاس ارزان تر است .

از امکانات این قسمت میتوان به صندلی های بزرگتر و مبله ، سرو غذای گرم و انواع نوشیدنی، خدمات رفاهی و بهداشتی ، مهمانداران آموزش دیده  ویژه بیزنس کلاس و امکانات صوتی و تصویری اختصاصی اشاره کرد .

اکثر شرکت های هواپیمایی جهت رفاه و آرامش بیشتر و جلب رضایت مسافران خود این کلاس پروازی را در پروازهای خود ارائه میدهند ، اما باز هم هواپیماها و ایرلاین هایی هستند که به علت های متفاوتی پرواز خود را به صورت full economy عرضه میکنند .

Economy class  ( اکونومی کلاس )

متداول ترین و رایج ترین نوع بلیت کلاس اکونومی economy است و اغلب مسافران این کلاس پروازی را اتنخاب و خریداری می کنند . علت آن است که قیمت بلیت بسیار مقرون به صرفه تر و همیشه در دسترس می باشد . به همین جهت از این بلیت با عنوان اقتصادی یا بلیت به صرفه نیز یاد میشود . در این نوع پرواز امکانات ، سرویس دهی و نوع صندلی ها در حد متوسط و معمولی میباشد  و مسافران پشت سر هم بدون داشتن فضای اضافی اختصاصی قرار می گیرند .

 

سفر به سلامت - چارتر 724

7 روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید
چارتر 724 پشتیبان پروازهای شماست

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.