چاله های هوایی

چگونه از آسیب ناشی از چاله های هوایی در امان باشیم ؟

 

بهترین زمان پرواز برای در امان ماندن از چاله های هوایی چه موقع است ؟

 

چاله هوایی ، خطرناک یا بی خطر !

اگر شما جز کسانی هستید که زیاد با هواپیما سفر می کنند حتما تا کنون تجربه تکان های ناشی از چاله های هوایی را داشتید و قطعاً این موضوع بارها و بارها باعث ترس و نگرانی شما شده است . این اتفاق می تواند برای هر مسافری دلهره آور و استرس زا باشد بنابراین قصد داریم در این مقاله نکاتی را در ارتباط با چاله های هوایی برای شما بازگو کنیم .

معمولاً در هنگام تکان های شدید هواپیما که به علت وجود چاله های هواییست از مسافران درخواست می شود بر روی صندلی های خود بنشینند و کمر بند های ایمنی خود را ببندند تا از آسیب در امان بمانند در این میان کودکان و نوزادانی که در آغوش پدر یا مادر خود قرار گرفته اند بیش از سایر مسافران در معرض خطرند چون تکان های ناشی از آن ممکن است آنها را به جلو پرتاب کند ، برای اجتناب از چنین حوادثی بهتر است کودکان و نوزادان در صندلی مخصوص خود قرار بگیرند و کمربند ایمنی آنها بسته نگه داشته شود .

علت بوجود آمدن چاله هوایی :

عوامل متعددی باعث به وجود آمدن چاله هوایی می شود ، چاله های هوایی آشفتگی های هوایی یا طوفان هایی است که از آنها با نام توربولانس یاد می کنند و عواملی مثل سرعت یا شدت باد ، تغییر ناگهانی جهت باد ، جریان های حرارتی جریان های ناشی از رعد و برق و یا مجاورت با قله کوه می توانند سبب به وجود آمدن چاله هوایی شوند . وقوع چاله های هوایی معمولا با رادار قابل پیش بینی نیست اما خلبانان می توانند با آگاهی از اخبارهای هواشناسی از وجود احتمالی آن ها آگاه شوند این تکان ها معمولا بین 10 تا 15 دقیقه ممکن است بطول انجامند اما اغلب خطر ناک نیستند .

در برخی از اوقات شبانه روز احتمال روبه رو شدن با چاله های هوایی کمتر می شود ، معمولا در هنگام صبح میزان برخورد و رویارویی با این چاله ها بسیار کمتر است . پیشنهاد می کنیم چنانچه جز افرادی هستید که ترجیح می دهید این تکان ها را کمتر تجربه کنید و کمتر در معرض این دست اندازهای دلهره آور قرار بگیرید کمی سحرخیز شوید و پروازهای اول صبح را از دست ندهید . اگر چه اخراً مسیرهایی برای اجتناب از چنین قسمت هایی طراحی شده است و می توان میزان رویارویی ما با چاله هوایی را در طی پرواز کمتر کند اما همچنان پروازهای صبح توصیه ما به شما برای در امان ماندن از این امر شایع است .

به علت گرمایش جهانی میزان وقوع چاله های هوایی رو به افزایش است اما معمولا خطرناک نیستند و تاثیر زیادی در ایمنی پرواز نمی گذارند از طرفی خلبانان قادرند با بررسی الگوهای آب و هوایی آنها را بیش از پیش پیش بینی کنند .

 

سفر به سلامت - چارتر 724

7 روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید 
چارتر 724 پشتیبان پروازهای شماست

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.