نبایدهای کشورهای مختلف دنیا

جالب ترین نبایدهایی که قبل از سفر به یک کشور جدید باید بدانید :

 

از جمله مسائل مهمی که هر مسافر قبل از سفر خود به یک کشور جدید بهتر است با آن آشنا باشد ، بایدها و نبایدهایی ست که به آداب و رسوم و فرهنگ آن کشور مربوط است . ممکن است انجام کارهایی که در کشور شما یا بعضی از کشورها مانعی نداشته باشد در نقطه ای خاص از این کره خاکی ناپسند و یا حتی جرم به حساب آید و آگاهی از این رفتارها از ملزومات سفر شما محسوب می شود .

1 – تمام کردن غذا در چین :

حتما به یاد داشته باشید اگر قصد سفر به کشور چین و امتحان کردن غذاهای خاص و عجیب و غریب چینی را دارید و طعم غذای آنها را پسندیدید هرگز تمام غذای خود را نخورید ، در این کشور خالی کردن ظرف غذا و به اتمام رساندن آن به معنی این است که شما هنوز سیر نشده اید و مقدار غذای سرو شده برایتان کافی نبوده است و در واقع این موضوع نوعی بی احترامی به میزبان به شمار می آید .

2 – بغل کردن دیگران در کره جنوبی :

در کشور کره در آغوش گرفتن دیگران نوعی بی احترامی به حریم شخصی فرد مقابل به حساب می آید و بهتر است طبق توصیه ها در این کشور مراقب احساستان باشید .

3 – انعام دادن در ژاپن :

در کشور ژاپن انعام دادن به خدمه رستوران و یا کافی شاپ کاری تحقیر آمیز محسوب می شود و هر چقدر از خدمات آنها راضی بودید باید از این کار اجتناب کنید .

4 – پرسیدن شغل افراد در هلند :

معمولا اطلاع پیدا کردن از جزئیات شغلی و درآمد افراد در هیچ کجای دنیا امری پسندیده نیست اما در هلند بیشتر از سایر نقاط دنیا حساسیت بر روی این موضوع وجود دارد و این سوال را کامل بی احترامی می دانند .

5 – سلام ندادن در فرانسه :

حواستان باشد اگر در این کشور مسافر هستید حتما قبل از پرسیدن آدرس یا سوار شدن به تاکسی حتما اول سلام کنید در غیر این صورت به بی ادبی متهم خواهید شد .

6 – لبخند زدن در روسیه :

در این کشور لبخند زدن به روی افراد غریبه کار نا پسند و ناخوشایندیست و آنها شما را فردی ریا کار تلقی خواهد کرد در آداب و فرهنگ روسیه لبخند زدن نشان دهنده یک علاقه قلبی است و فقط شامل افرادی می شود که آنها را می شناسید و دوستشان دارید .

7 – نشستن بر روی صندلی عقب در تاکسی در ایرلند :

به خاطر بسپارید در کشور ایرلند چنان چه قصد سوار شدن به تاکسی را دارید هرگز روی صندلی عقب ننشینید این کار در فرهنگ مردم این کشور بی ادبی و بی احترامی محسوب می شود .

8 – صحبت کردن هنگامی که دست در جیب دارید در آلمان :

در کشور آلمان اگر قصد صحبت کردن با دیگران را به صورت چهره به چهره دارید مراقب باشید دستتان داخل جیب نباشد . در این کشور این امر نشان دهنده این است که صحبت های طرف مقابل کم اهمیت و بی ارزش هستند .

9 – بوق زدن در نروژ :

بوق زدن در این کشور منوط به مواقع ضروریست و چنانچه شما از بوق اتومبیل خود در مواقع غیر ضروری استفاده کنید سبب وحشت و نگرانی سایر رانندگان خواهید شد .

10 – نزدیک نشدن به مخاطب در سوئد :

هنگام صحبت کردن به فرد مقابل خودتان نزدیک نشوید و تماس فیزیکی نداشته باشید چون در این کشور نزدیک شدن به فردی که با او در حال گفت و گو هستید بی احترامی به حساب می آید .

11 – باز کردن هدیه در هندوستان :

اگر به طور اتفاقی در این کشور هدیه ای دریافت کردید حواستان باشد بلافاصله آن را باز نکنید این کار برای هندی ها اصلا خوشایند نیست و شما را فردی بی ادب و حریص جلوه می دهد .

 

12 – نمک زدن غذا در فرانسه :

یکی از رفتارهای توهین آمیز در این کشور این است که هنگام خوردن غذا به آن نمک یا فلفل اضافه کنید چرا که از نظر میزبان یا آشپز این کار شما بسیار توهین آمیز و نشان دهنده عدم کفایت آنان در تهیه غذا می باشد .

13 – خندیدن با دهان باز در ژاپن :

از دیگر آداب ناپسند در بین ژاپنی ها خندیدن با دهان باز است ژاپنی ها این کار را نشانه دیوانگی یا نادانی شخص می دانند .

14 – فین کردن در محیط عمومی در فرانسه :

در این کشور بهتر است در مکانی خلوت مثل سرویس بهداشتی فین کنید چون این کار در ملا عام کاری بسیار زشت و ناپسند به حساب می آید .

15 – بالا بردن انگشت شصت در خاورمیانه :

در کشورهایی مانند روسیه و یونان این حرکت نوعی بی ادبی یا نا سزا محسوب می شود در حالی که در خیلی از کشور ها یک حرکت کاملا دوستانه و گاهی تشویق و تایید به حساب می آید .

16 – سوت زدن در هاپیتی :

در هاپیتی سوت زدن کار زشتی محسوب می شود تا جاییکه سوت زدن کودکان باعث می شود از طرف بزرگتر ها و خانواده مورد تنبیه واقع شوند . در واقع سوت زدن نوعی نا هنجاری در این کشور محسوب می شود .

17 – استفاده از دست چپ در هند :

چون در هند از دست چپ برای امور بهداشتی شخص استفاده می شود بنابر این برای دست دادن ، پول دادن یا گرفتن ، و دریافت کالا هرگز از دست چپ خود استفاده نکنید .

سفر به سلامت - چارتر 724

7 روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید 
چارتر 724 پشتیبان پروازهای شماست

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.